Béla mal pravdu

Autor: Mikuláš Prokop | 24.3.2016 o 11:33 | Karma článku: 5,69 | Prečítané:  356x

Povolebná situácia na slovenskej politickej scéne nedáva spať mnohým ešte aj dnes. Osobne si myslím, že právom. To, čo sa deje po týchto parlamentných voľbách na Slovensku je z pohľadu politickej vedy minimálne neštandartné.

Situácia na slovenskej politickej scéne sa vyjasnila. Jednorazový odchod viac ako 200 členov ľubovoľnej vládnej politickej strany znamená, že niečo určite nie je v poriadku. Stačí používať zdravý rozum. Treba si uvedomiť, že cieľom politiky je získať moc a prostredníctvom nej hýbať realitou. Politická strana, ktorá sa zúčastnila demokratickej volebnej súťaže, prekonala volebné kvórum a ešte sa aj dostala do vlády, tento cieľ splnila. Aj keď možno čiastočne, ale splnila. Aký bol motív týchto ľudí opustiť stranu, ktorá napokon do cieľa dorazila? Po niekoľkodňovej namáhavej a vyčerpávajúcej politickej analýze by sme pravdepodobne zistili, že na túto otázku by vedel odpovedať najlepšie pán Bugár ak by povedal: „Charakter rozhoduje.“ A aj rozhodol.

Osobne prajem týmto ľuďom, ktorí sa tak rozhodli, veľa šťastia do života a ešte veľa takýchto charakterných rozhodnutí. Kiežby mala Slovenská republika viac takýchto osobností zastupujúcich nás na výkone moci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Hotel v Taliansku zasypala lavína, záchranári vytiahli prvého mŕtveho

Lavínu pravdepodobne spôsobilo zemetrasenie.

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom.


Už ste čítali?