Béla mal pravdu

Autor: Mikuláš Prokop | 24.3.2016 o 11:33 | Karma článku: 5,69 | Prečítané:  355x

Povolebná situácia na slovenskej politickej scéne nedáva spať mnohým ešte aj dnes. Osobne si myslím, že právom. To, čo sa deje po týchto parlamentných voľbách na Slovensku je z pohľadu politickej vedy minimálne neštandartné.

Situácia na slovenskej politickej scéne sa vyjasnila. Jednorazový odchod viac ako 200 členov ľubovoľnej vládnej politickej strany znamená, že niečo určite nie je v poriadku. Stačí používať zdravý rozum. Treba si uvedomiť, že cieľom politiky je získať moc a prostredníctvom nej hýbať realitou. Politická strana, ktorá sa zúčastnila demokratickej volebnej súťaže, prekonala volebné kvórum a ešte sa aj dostala do vlády, tento cieľ splnila. Aj keď možno čiastočne, ale splnila. Aký bol motív týchto ľudí opustiť stranu, ktorá napokon do cieľa dorazila? Po niekoľkodňovej namáhavej a vyčerpávajúcej politickej analýze by sme pravdepodobne zistili, že na túto otázku by vedel odpovedať najlepšie pán Bugár ak by povedal: „Charakter rozhoduje.“ A aj rozhodol.

Osobne prajem týmto ľuďom, ktorí sa tak rozhodli, veľa šťastia do života a ešte veľa takýchto charakterných rozhodnutí. Kiežby mala Slovenská republika viac takýchto osobností zastupujúcich nás na výkone moci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?