Pochvaly slovenským politikom – marec 2016

Autor: Mikuláš Prokop | 31.3.2016 o 0:00 | (upravené 31.3.2016 o 13:44) Karma článku: 3,62 | Prečítané:  199x

Keďže pokarhaní a kritiky slovenských politikov je viac než dosť, rozhodol som sa pre pravý opak. Nekritizovať a pochváliť každý kalendárny mesiac tých politických zástupcov, ktorí si to zaslúžia.

Na úvod by som chcel  touto formou vyzdvihnúť a pochváliť prácu slovenského politika, u ktorého už niekoľko dní registrujeme skutočne cieľavedomú a poctivú prácu. Pýtate sa o koho ide? Bohužiaľ, s poľutovaním Vám budem musieť oznámiť, že sa nejedná o žiadneho člena novovzniknutej  vlády. Jeho meno je Miroslav Beblavý a aj keď som ho osobne nevolil, už niekoľko dní po voľbách môžem povedať, že je to človek na pravom mieste.

Asi všetci vieme, že pán poslanec Beblavý (a ľudia okolo neho) nenechal nič na náhodu a postavil sa už v prvých dňoch po parlamentných voľbách sebavedomo za svoju česť, názory a presvedčenie. Tým podľa môjho názoru vyjadril svoju pripravenosť a odhodlanosť vykonávať svoju funkciu v prvom rade zodpovedne. Myslím si, že Slovenská republika má hrubý deficit takýchto osobností na politickej scéne. Hlavne preto som sa rozhodol reagovať a prácu poslanca Beblavého vyzdvihnúť a pochváliť. Týmto samozrejme nechcem povedať, že je jediný.

Medzi pozitívne články slovenskej politiky nepochybne patrí aj poslankyňa Lucia Nicholsonová - podpredsedníčka parlamentu a známa bojovníčka proti korupcii. Jedná sa o osobnosť na slovenskej politickej scéne, ktorá sa ako máloktorý poslanec, dokáže vzdať svojich poslaneckých výhod - a tým priamo upozorniť na rozhadzovanie štátnych peňazí – peňazí nás všetkých.

V povolebnom mesiaci marec 2016 nesmiem zabudnúť na poslanca Richarda Sulíka. Ako líder pravice sa po výsledkoch v parlamentných voľbách zachoval profesionálne, postupoval zodpovedne, pôsobil sebavedomo a v prvom rade pripravene. Nenechal sa vťahovať do zbytočných amatérskych hádok jeho kolegov a môžem otvorene vyhlásiť, že ako líder pravice urobil pre vznik potencionálnej pravicovej vlády maximum,  za čo mu právom patrí politická pochvala.

Ďalší, ktorý si zaslúži pochváliť omnoho viac ako pokarhať je pán poslanec Boris Kollár. Pre niekoho možno prekvapenie tohto rebríčka, no opodstatnené. Boris Kollár je politický zástupca, ktorý sa počas rokovaní o potencionálnej pravicovej vláde predom vzdal všetkých politických funkcií, na ktoré by mal mať nárok. Za akú cenu? Za cenu splnenia sľubov, ktoré dal svojim voličom.

Musíme si uvedomiť, že práve politické funkcie, ktorých sa vzdal sú základným a prvotným cieľom každého politika a každej politickej strany, ktorá vstupuje do volieb. Myslím si, že takéto gesto môžeme považovať za prejav jeho politického charakteru, za čo si zaslúži taktiež pochvalu.

Taktiež by som chcel odovzdať touto formou politickú pochvalu Zsoltovi Simonovi. Ako jediný zástupca maďarskej menšiny sa dokázal postaviť za svoj názor, no podporu u žiadneho kolegu žiaľ nedostal. Myslím, že politický zástupca menšiny si vo väčšine prípadov nemôže dovoliť oponovať svojej strane v najzávažnejších otázkach – teda ak sa chce niekedy podieľať na moci. Zsolt Simon to napriek tomu urobil, za čo mu patrí taktiež politická pochvala.

Na záver by som aspoň rád spomenul meno súčasného ministra zdravotníctva Tomáša Druckera, podporil ho v jeho začatej práci a zaželal mu, aby mu takéto tempo ostalo po celé štyri roky. Takýmto spôsobom sa pochvala určite dostaví.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?