Pán Blaha, populisti ste Vy a Kotlebu ste si priviedli do parlamentu sami

Autor: Mikuláš Prokop | 1.4.2016 o 0:00 | (upravené 1.4.2016 o 20:58) Karma článku: 4,71 | Prečítané:  269x

V poslednej dobe si môžeme všimnúť, že osoba Mariána Kotlebu aj napriek jeho nulovému koaličnému potenciálu, nedá poslancovi Ľubošovi Blahovi spávať.  Aj preto som sa rozhodol reagovať na jeho komentár.

V prvom rade si musíme uvedomiť, vďaka čomu a komu je politická strana ĽS - Naše Slovensko v Národnej Rade Slovenskej republiky. Áno pán Blaha je to hlavne kvôli Vášmu 4-ročnému pôsobeniu - pôsobeniu vlády SMERU-SD. Myslieť si, že je to vďaka politickému programu strany ĽS - NS, počtu aktívnych sympatizantov strany, či nárastu sympatizantov fašizmu v slovenskej spoločnosti -  je naivné a hlúpe. Počas predošlých štyroch rokov - vlády strany SMER-SD sa frustrácia občanov Slovenska neustále stupňovala.

Frustrácia občanov Slovenska vychádzala predovšetkým z veľkého množstva káuz, s ktorými bola vláda SMER-SD spájaná. Za vyvrcholenie tejto frustrácie považujem samotné výsledky parlamentných volieb. Dôkazom toho je - na jednej strane desaťpercentná strata voličov v prípade  vládnej politickej strany SMER-SD a na strane druhej, prekvapujúci nárast voličov v prípade politickej strany Mariána Kotlebu - ĽS - Naše Slovensko. Asi všetci vieme, odkiaľ týchto 8% nespokojných voličov prichádza.

Váš nový komentár ma neskutočne pobavil. Osobne som sa dozvedel, že pán Sulík v Európe (u Vás) skončil, ale najviac ma pobavilo, keď ste označil slovenskú opozíciu za populistickú. Osobne nepoznám  žiadnu politickú stranu, ktorá ťaží z populizmu viac ako strana SMER-SD (ktorej ste členom). Verím, že viete a uvedomujete si, že žiadna z opozičných politických strán by nespolupracovala a nevytvorila vládu so stranou ĽS - Naše Slovensko, no napriek tomu píšete komentáre o vzájomnej spolupráci. To je populizmus. Myslím, že sa učíte od svojho predsedu veľmi rýchlo. Napokon, veď on sám Vás označil za majstrov populizmu.

Zodpovednosť za to, či bude politická strana ĽS – Naše Slovensko za štyri roky opäť v parlamente,  je bohužiaľ opäť vo Vašich rukách. Nevyhovárajte sa na nárast fašizmu v slovenskej spoločnosti, na nárast politickej negramotnosti občanov SR, či dokonca na politické strany v opozícii. Robte si svoju prácu čestne, svedomito, zodpovedne a potom sa Vám Vašich desať percent voličov od Mariána Kotlebu určite vráti... Peace

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Extrémizmus neprišiel s Kotlebom. Ani s ním neodíde

Ak chceme systém naozaj ochrániť, nečakajme, že to za nás vybaví Najvyšší súd.

ŽENA

Sex s robotom: Môžu napodobeniny nahradiť vzťah so živým partnerom?

Vývoj sexuálnych pomôcok prekračuje hranice.


Už ste čítali?