Prečo by sme mali ísť 4. novembra voliť alebo "FEEDBACK" Prešovskému županovi...

Autor: Mikuláš Prokop | 12.10.2017 o 14:01 | Karma článku: 1,07 | Prečítané:  137x

Dátum 4. november sa blíži a s ním aj voľby do VÚC. Mnohí z Vás si určite myslia, že voľby do VÚC sú nepodstatné, nepotrebné a v podstate nič neriešia. Opak je však pravdou. 

Voľby do VÚC sú pre občanov každého z krajov podstatné a minimálne tak dôležité ako tie parlamentné. Po skončení volieb sa v každom z krajov schvaľuje (rozpočet) nemalá čiastka peňazí, ktorú spravuje každý z krajov na čele so svojim županom (predsedom). Spôsob nakladania s financiami je teda „zrkadlom“ každého župana a každého kraja. Finančné prostriedky sú určené pre každý kraj na cestné komunikácie, stredné školy či obnovu verejného priestranstva.

 Ak sa teda pozrieme na dopravnú situáciu v krajskom meste Prešov za posledné 4 roky, odpoveď je jasná. Cestné komunikácie v Prešovskom kraji sú v porovnaní s ostatnými krajmi v katastrofálnom stave. To je podľa môjho názoru základný a podstatný dôvod, prečo by sme mali ako občania Prešovského kraja voliť jednoznačnú zmenu.  Osobne neverím, že niektorý z občanov mesta Prešov, odovzdá svoj hlas vo voľbách aktuálnemu županovi a kandidátovi na post župana – p. Chudíkovi. Dôvod je jednoznačný. Dopravná situácia v meste Prešov za posledné roky jasne poukázala na neschopnosť súčasného predsedu PSK efektívne spravovať tento kraj. Vzniknuté problémy v doprave sa v Prešovskom kraji odstraňujú maximálne zdĺhavo a účelovo. (viď. Začiatok rekonštrukcie cestnej komunikácie Janovce – Raslavice, tesne pred voľbami a pred príchodom zimy). Súčasné vedenie Prešovského samosprávneho kraja nekoná v záujme občanov PSK ale v záujme vlastnom. Osobne si myslím, že zmena na poste župana v Prešovskom samosprávnom kraji je minimálne tak potrebná a dôležitá ako v tom Banskobystrickom...

Preto vyzývam všetkých občanov Slovenskej republiky, 4. novembra POĎME VŠETCI VOLIŤ, POĎME VOLIŤ ZMENU !!!  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O župu, ktorá sa rozprestiera od Moravy po Maďarsko, má záujem len šesť kandidátov

Trnavskému kraju robia dobré meno kúpele, víno, ale aj golfové ihriská.

SVET

Svätá vojna v českej politike. Ako Okamura bojuje o voličov

Má japonský pôvod, tak predsa nemôže byť rasista.


Už ste čítali?