Prečo by sme mali ísť 4. novembra voliť alebo "FEEDBACK" Prešovskému županovi...

Autor: Mikuláš Prokop | 12.10.2017 o 14:01 | (upravené 30.10.2017 o 13:19) Karma článku: 1,00 | Prečítané:  221x

Dátum 4. november sa blíži a s ním aj voľby do VÚC. Mnohí z Vás si určite myslia, že voľby do VÚC sú nepodstatné, nepotrebné a v podstate nič neriešia. Opak je však pravdou. 

Voľby do VÚC sú pre občanov každého z krajov podstatné a minimálne tak dôležité ako tie parlamentné. Po skončení volieb sa v každom z krajov schvaľuje (rozpočet) nemalá čiastka peňazí, ktorú spravuje každý z krajov na čele so svojim županom (predsedom). Spôsob nakladania s financiami je teda „zrkadlom“ každého župana a každého kraja. Finančné prostriedky sú určené pre každý kraj na cestné komunikácie, stredné školy či obnovu verejného priestranstva.

 Ak sa teda pozrieme na dopravnú situáciu v krajskom meste Prešov za posledné 4 roky, odpoveď je jasná. Cestné komunikácie v Prešovskom kraji sú v porovnaní s ostatnými krajmi na Slovensku v katastrofálnom stave. To je podľa môjho názoru základný a podstatný dôvod, prečo by sme mali ako občania Prešovského kraja voliť jednoznačnú zmenu.  Osobne neverím, že niektorý z občanov mesta Prešov, odovzdá svoj hlas vo voľbách aktuálnemu županovi a kandidátovi na post župana – p. Chudíkovi. Dôvod je jednoznačný. Dopravná situácia v meste Prešov za posledné roky jasne poukázala na neschopnosť súčasného predsedu PSK efektívne spravovať tento kraj. Vzniknuté problémy v doprave sa v Prešovskom kraji odstraňujú maximálne zdĺhavo a účelovo. (viď. Začiatok rekonštrukcie cestnej komunikácie Janovce – Raslavice, tesne pred voľbami a pred príchodom zimy). Súčasný predseda Prešovského samosprávneho kraja nekoná v záujme občanov PSK ale v záujme vlastnom. Myslím si, že zmena na poste župana v Prešovskom samosprávnom kraji je minimálne tak potrebná ako v tom Banskobystrickom...

Preto vyzývam všetkých občanov Slovenskej republiky, 4. novembra POĎME VŠETCI VOLIŤ, POĎME VOLIŤ ZMENU !!!  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kažimír skončí, kto môže byť minister financií

Ako sa špekuluje nad budúcnosťou ministra financií.

KOMENTÁRE

Kto nastúpi za Smer a čo z toho bude mať Fico

Na kandidáta Smeru netrpezlivo čaká aj Andrej Danko.


Už ste čítali?